The Greatest Guide To українська класика
The Greatest Guide To українська класика
Blog Article
Розповідь про долю трьох незалежних, сильних і вольових жінок: стриманої та жіночної Марти, вибухової та непостійної Ганни, ліричної та емоційної Софії. Вчителька, художниця та піаністка – що чекатиме їх у жорстокому світі, де не завжди є місце красі та гармонії?
Його образ може бути зразком для психоаналізу: несприйняття себе та своєї сексуальної орієнтації перетворилось у глибоку душевну травму. Книга ж розкриває процес дорослішання героя зі спробами відійти від самобичування до пізнання власного «я».
Перший український інтелектуальний роман, який порушив табуйовані в патріархальному суспільстві теми. Андрій Лаговський – зранена й невпевнена людина, надто залежна від традицій і думки оточення.
У центрі – історія кохання Насті, доньки багатого хуторянина Повчанського. Тієї самої, що стала дружиною османського султана – а потім гетьмана. Це класичний історичний роман про козацтво часів Сагайдачного, про його маловідомий похід на Москву, про забирання у рабство невільників….
Три персонажі, три різні долі й украдене щастя. Важкі умови життя й нестача землі при владі Австро-Угорщини породили справжнє “галицьке пекло”, в якому Анна, Микола й Михайло зрештою втратили усе, що мали.
Автор майстерно показує муки творчості й ту порожнечу в серці, яку не заповнює шум мегаполіса. Класика не втрачає актуальності – тож сьогоднішній читач впізнає себе на сторінках книги.
Історія п’яти сестер із заможної родини в невеликому містечку в передвоєнний час. Затишний будинок, вишуканий одяг, смачна їжа, служниці, друзі, виїзди в світ, пристойне товариство. І раптом чи не на голому місці – раз!
Піднесення та пригнічення поєднуються в головному герої, такому ж непростому чоловікові, як сам автор твору.
Понад пів сотні людей потрапили до лікарень Львова через падіння — як вберегтися під час ожеледиці
Важка доля дісталася Андрію Чумаку – інженеру-арештанту, як називали його брати. Та дух його не зломлений, попри пекельні випробування, яких зазнав у підвалах НКВС. Андрій не зламався і продовжує вірити в перемогу добра.
Та радянська влада використовує собор для зберігання комбікорму. І ширяться чутки, що пам’ятку зруйнують, а на її місці побудують кафе… Ця українська класика надихнула литовського поета Марцінкявічюса на створення власного «Собору».
Шкільна класика: бідний хлопчик-безбатченко, який за своє підліткове життя не може згадати й хвилини безхмарної радості, дорослішає і починає чинити супротив налаштованому проти нього світу. У Чіпки Варениченка практично немає шансів стати щасливим, але спробувати ж можна?
Досі вчите психологію в пабліках блогерів? Годі, час вчити психологію за книгами Кобилянської. Розпочніть із твору “Земля”, який став визначним в історії літератури.
Котляревський створив “школу Котляревського”, яку наслідували багато письменників, заклавши основи українська класика художньої прози та байок. Сьогодні його твори по праву вважаються класикою української літератури.